Китай намагається перекласти субсидії на місцеву владу

23.02.2017

Уряд Китаю активно шукає вихід з кризи субсидування своїх фермерів, про що ми вже писали.  Усілякі програми розвитку підгалузей економіки Китаю, які б могли використовувати кукурудзу, працюють недостатньо ефективно. Виробництво етанолу не розвинуте, зовнішні покупці категорично відмовляються від китайської кукурудзи, а для виробництва якісного глютену необхідна якісна кукурудза, тобто – не китайська.

В той самий час, грошові резерви Китаю стрімко скорочуються і уряд вже не в змозі платити шалені субсидії. Тому пекінські урядовці знаходяться в активному пошуку чергових ідей, як за чужі кошти підтримати фермерів, зберігаючи соціальну рівновагу.

Останній креатив урядовців – порада місцевим владним структурам в чотирьох північних провінціях Китаю взяти на себе увесь тягар по субсидуванню вирощування кукурудзи. Але бізнес каже, що такі «поради» не мають сенсу. І якщо навіть провінційні урядовці підуть на це, то ефект буде мінімальним. В першу чергу тому що отримати субсидію фермеру стало значно важче – влада або не розкриває усієї інформації щодо вимог отримання субсидій, або не допускає фермерів до процесу подання документів на субсидії. До субсидування допускається дуже обмежена кількість компаній… Україна в курсі J. По-друге: місцевій владі це вкрай не вигідно – більшість споживачів кукурудзи (комбікормові заводи) знаходяться на півдні країни і це зерно влада за свій рахунок повинна туди доставити. Втретє: провінційні  фонди субсидій дуже лімітовані – скорочення на 2017 рік склало майже три рази. І останнє – процес оформлення субсидій повинен закінчиться до кінця квітня, тобто через пару місяців. А це для китайської бюрократії не термін, так швидко там документи не оформлюються.

Можливо, що скорочення посівних площ під кукурудзою в Китаї може сягнути 1 млн. га, а може і більше.

Другие материалы раздела

Последние новости