У Росії, Білорусії та Казахстані можуть бути введені квоти на виробництво сільгосппродукції

15.02.2013

У Росії, Білорусії та Казахстані можуть бути введені квоти на виробництво сільгосппродукції. Це питання зараз обговорюється в рамках Євразійської економічної комісії (ЄЕК), розповіли учасники аграрного ринку.

Питання піднімалося в ході робочих нарад, проводилися консультації, вивчався досвід Євросоюзу, але поки яких-небудь рішень чи доручень не послідувало, додав один зі співрозмовників.

У квотуванні зацікавлені окремі учасники Митного союзу, які хотіли б за допомогою цього інструменту регулювати внутрішнє виробництво, заявило джерело, знайоме з ситуацією. Мова, мабуть, може йти про Білорусію, яка в останні роки з надлишком для внутрішнього споживання виробляє молочні продукти.

У той же час директор департаменту агропромислової політики ЄЕК Надія Котковець заявила, що концепція узгодженої агропромислової політики країн - членів МС, проект якої вже розроблений, не передбачає введення квотування виробництва аграрної продукції. Документ передбачає поетапне зближення аграрної політики трьох країн, а також заходи з підтримання сталого функціонування ринку і розвитку виробничого потенціалу, додала вона. "Що стосується фінансової підтримки експорту в разі перевиробництва, то це прерогатива національних економік, але відразу необхідно відзначити, що це суперечить вимогам СОТ", - підкреслила Котковець.

Євросоюз давно використовує систему квотування обсягів внутрішнього виробництва в якості одного з інструментів підтримки аграрного сектора. Ця міра дозволяє уникнути перевиробництва і регулювати рівень продовольчих цін. Зокрема, виробництво молока регулюється з початку 1980-х років, коли Європа зіткнулася з його перевиробництвом, розповіла керуючий партнер консалтингової компанії "АгріКепітал" Надія Прокудіна.
Комісія ЄС встановлює певні квоти для кожної країни, а ті, в свою чергу, розподіляють їх серед заводів і фермерів. Виробництво продукції в рамках квоти фінансово підтримується з бюджету, але в разі перевищення встановлених лімітів оподатковується. За словами Прокудіної, доходи, отримані в результаті справляння цього податку, спрямовуються на фінансування видатків молочного сектора агропромислового комплексу Євросоюзу. Система квотування застосовується і при виробництві цукру.

За словами галузевих експертів, в цілому Росія поки далека від того, щоб повністю закрити внутрішній ринок за рахунок власних ресурсів, але вже зараз відзначаються окремі випадки надвиробництва. Так, в 2011 році сільгоспвиробники змогли зібрати рекордний урожай цукрових буряків (47 млн ​​т), частину з якого заводи не встигли переробити.

РБК-Украина

Связанные материалы

Последние новости